Projekt 72 hodin - Pryč s odpadem

Projekt 72 hodin - Pryč s odpadem

Ve dnech 12. a 13. 10. 2023 jsme se s žáky 6. a 7. tříd zúčastnili celonárodního ekologického projektu 72 hodin. Smyslem projektu bylo během 72 hodin, co nejvíce zlepšit prostředí, ve kterém žijeme, a současně poukázat na sílu a přínos dobrovolnické práce. Naše zapojení do projektu se neslo v duchu „Pryč s odpadem".
Jak už název napovídá, vydali jsme se s žáky do okolí školy a společně jsme posbírali přebytečný odpad. Na závěr jsme si shrnuli základní problémy znečišťování planety, ale také možnosti jejich řešení. V závislosti na tom jsme poukázali na důležitost redukování a třídění odpadu.
Akce byla velice zdařilá a můžeme poděkovat žákům naší školy, kteří se do projektu zodpovědně zapojili a zatočili s odpadem.

Mgr. Katrin Sásová

Projekt 72 hodin - Pryč s odpadem Projekt 72 hodin - Pryč s odpadem