Přírodověda netradičně

23.04.2012

Přírodověda netradičně

Učení v hodinách všichni známe z minulosti, ale dnešní vyučování už není jen sezení v lavicích a poslouchání informací od učitele, ale děti si mohou svoje znalosti prakticky vyzkoušet. Žáci pátého ročníku tuto možnost měli v hodině přírodovědy 23. 4. 2012, kde se učili o jednoduchých strojích, které vznikly již v dávné minulosti a našim předkům i současným lidem ulehčují práci. Vyzkoušeli si, jak pomáhá kladka, páka, kolo a nakloněná rovina. Žáci pracovali ve skupinkách na čtyřech stanovištích, kde měřili, jakou sílu potřebují k uzvednutí či posunutí jednotlivých závaží bez jednoduchých strojů a naopak s nimi.  Každý žák měl pracovní list, kde doplňoval zjištěné naměřené údaje. Na závěr všichni svoje měření prezentovali a jednohlasně se shodli, že jednoduché stroje opravdu lidem práci ulehčují. Ve třídě to jen bzučelo, ale proč ne, když každý byl do práce naplno zabrán. Hodina byla zajímavá a pestrá, tak proč si zase něco podobného nevyzkoušet příště. Těšíme se na to.

Mgr. Lucie Hladíková

Přírodověda netradičně Přírodověda netradičně Přírodověda netradičně