Přijetí žáků 9. třídy na Obecním úřadě

27.06.2019

Přijetí žáků 9. třídy na Obecním úřadě

Je dlouholetou tradicí, že žáci devátých tříd jsou na konci své povinné školní docházky pozváni na obecní úřad, aby slavnostně uzavřeli jednu etapu svého života. Letos jsme se v obřadní síni sešli ve středu 26. června 2019. Společenský oděv žáků, jejich vystupování, tichá hudba i nádherné slunečné počasí podtrhávaly slavnostní ráz této chvíle. Po projevu pana místostarosty Pavla Samka, který je přivítal a popřál jim hodně úspěchů v dalším životě, se všichni žáci, jejich třídní učitelka Iva Vítková, ředitelka školy Libuše Balášová a paní asistentka Pantlíková Malíková podepsali do kroniky obce. Žáci dostali drobné dárky, které jim přichystala obec, škola a SRPŠ. Po krátkém projevu paní ředitelky Balášové, ve kterém shrnula jejich působení na základní škole, se slova ujali žáci Jan Pajunčík, Ludmila Erbesová a Michaela Vrtělová. Jménem třídy poděkovali za vzdělání i výchovu a vzpomněli na některé humorné okamžiky z uplynulých let. Na závěr se všichni společně vyfotili na trávníku před obecním úřadem.

Mgr. Iva Vítková