Přednáška o lese

02.05.2012

Přednáška o lese

Středeční horké odpoledne 2. 5. 2012 nám zpříjemnila odpolední vyučování přednáška na téma Les. Pan Ing. Liška si našel pro žáky pátého ročníku čas, aby jim mohl vysvětlit, jak vzniká umělý les od semínka, přes lesní školku až po vzrostlé stromy. Děti se dověděly, že i stromy se musí vychovávat a chránit před okusováním zvěří a jinými chorobami. Nejvíce však žáky zaujaly trofeje vysoké a černé zvěře. Žáci viděli parohy jelena, daňka a srnce, rohy muflona a zuby kance - spodní špičáky kňourů myslivci nazývají páráky a menší horní špičáky klektáky. Děti kladly různé otázky, na které jim pan inženýr pohotově odpovídal. Moc děkujeme za jeho čas i nové informace. Žáci byli i přes velké horko pozorní a ukáznění.

Mgr. Lucie Hladíková

Přednáška o lese Přednáška o lese Přednáška o lese