Právo, morálka a mravní rozhodování

Co je to přestupek? A kdy je to už trestný čin? Jak vypadá bloková pokuta? Kolik doživotně odsouzených máme v současnosti v České republice? Na tyto a spoustu jiných otázek odpovídal žákům devátých ročníků v pátek 19.1.2024 Mgr. Váňa společně s Bc. Slabou. Tak jako vždy šlo o perfektní interaktivní přednášku včetně informací ohledně profesního zaměření policisty/policistky. Žáci byli tedy podrobně seznámeni i se strukturou a činností Policie ČR. Na přednášce se žáci dověděli spoustu informací z trestního zákoníku a ze samotné činnosti policistů v terénu.

Mgr. Iveta Rozsívalová