Praha 2015 aneb Smůla se nám lepí na paty

08.10.2015

Praha 2015 aneb Smůla se nám lepí na paty

Tolik očekávaný den byl tady! 8. října 2015 jsme se po dvou letech opět vydali na kulturněhistorickou exkurzi do PRAHY. Dvacet deváťáků, devět osmáků a s nimi paní učitelky Hájková, Vítková a Černíková. Osud nám ale nepřál už předem. Lanovka na Petřín, kterou jsme chtěli jet, byla mimo provoz a objednanou prohlídku Staroměstské radnice nám zrušili na poslední chvíli. Tak když jsme přijížděli do Prahy s dvacetiminutovým zpožděním, říkali jsme si: „Do třetice všeho zlého!“ Jak jsme se mýlili! Svatý Petr na nás sypal celý den sice drobný, ale vytrvalý déšť. Valdštejnská zahrada, kterou jsme si chtěli prohlédnout, rovněž pouze tento den uzavřena. A naši milí poslanci, jejichž zasedání v Poslanecké sněmovně jsme šli zhlédnout, ukončili svoji rozpravu o půl hodiny dřív a šli na oběd. Zase nic! Nakonec ale jsme jeli domů spokojeni. I tak jsme totiž viděli pořádný kus našeho krásného hlavního města a obdivovali jsme ho stejně jako ty tisíce turistů, které jsme tam potkali.

Mgr. Iva Vítková

Praha 2015 aneb Smůla se nám lepí na paty Praha 2015 aneb Smůla se nám lepí na paty Praha 2015 aneb Smůla se nám lepí na paty Praha 2015 aneb Smůla se nám lepí na paty