Posluchovské slavnosti

25.06.2014

Při příležitosti 40. výročí spojení obce Hlubočky s Posluchovem se v neděli 22. června konaly Posluchovské slavnosti. Centrem dění byly posluchovská náves a restaurace Barrandov s přilehlým venkovním areálem.
Úderem desáté hodiny akci zahájil pan starosta Ivo Černík a po něm se ujal slova pan poslanec ing. Josef Hájek. Ten ve svém krátkém vystoupení vysvětlil smysl akce – setkání spoluobčanů a zábavu pro děti.  Poté se rozběhly soutěže po děti, které připravila Základní škola Hlubočky a s realizací pomohla Základní škola Hlubočky-Mariánské Údolí. Velkou měrou ke zdárnému průběhu přispěli žáci 9. ročníku ZŠ Hlubočky, kteří pomáhali na stanovištích a s organizací běhu. Děti si mohly zaskákat v pytlích, zkusit si hod do tlamy gorily, či absolvovat jízdu v kolečku. Hlavním dopoledním bodem pak byl běh kolem posluchovského rybníka. Startovalo se ve čtyřech věkových kategoriích, odměněni byli nejen vítězové, ale všichni účastníci. Ti nejlepší dostali diplom a sladkost, ti méně úspěšní účastnický list se sladkostí. Nejkouzelnější byli závodníci do čtyř let – zúčastnili se shodou okolností čtyři – kteří běželi s jedním ze svých rodičů. A všichni doběhli!
Speciální soutěž byla vyhlášena pro zručné pekařky a cukrářky – O nejlepší sladké potěšení. Nakonec se sešlo pěkných 13 výrobků od bábovek přes muffiny až k zákusků. Tříčlenná komise nakonec první místo udělila místní občance paní Hartelové. Samozřejmě že porota byla nestranná – žádný z porotců neměl v soutěži vlastní výrobek a předsedkyní poroty byla paní z oboru.
Program pokračoval možností projet se na koni, ukázkou útoku mladých hlubočských hasičů, ukázkou výcviku policejního psa. Dospělí hasiči pak pro děti nastříkali pěnu, ve které si všichni zařádili.
Po celou dobu hrála k tanci a poslechu hudební skupina Dětského domova Olomouc pod vedením pana ředitele Dalibora Křepského.
O občerstvení návštěvníků se postarala restaurace Barrandov, kde se vařil guláš a točilo pivo, venku jste si mohly opéct špekáčky.
Pan poslanec ve svém úvodním vystoupení zmínil, že tato akce by se měla stát tradicí. Z rozhovorů s účastníky usuzuji, že akce se jim líbila a příště určitě přijdou zas.

Mgr. Jarmila  Morkesová