Pohádka O koblížkovi

28.06.2021

Pohádka O koblížkovi

Máte rádi koblížky? Kdo by neměl! Vždyť i zvířátka z pohádky O Koblížkovi by si na něm všechna ráda pochutnala...
Žáci 2. třídy společně s paní učitelkou Stloukalovou a vychovatelkou Sovovou tuto známou pohádku nacvičili a v úterý 22.6.2021 se na zahradě školy předvedli s její premiérou. Cesta ke slávě nebyla jednoduchá, ale všichni ji bravurně zvládli. Museli se naučit své texty, pak je zahrát jako role, společně s maminkami nachystat kostýmy a hlavně překonat trému, která se při představení dostavila.
Celá akce proběhla jako vyvrcholení práce žáků 2. třídy, kdy se v době kovidové, kdy se ve školách nesmělo ani zpívat ani cvičit, rozhodli, že si zahrají divadlo. Akce byla také finančně podpořena ze šablon MAS Šternbersko o.p.s., která nám umožnila nakoupit si kostýmové čepičky zvířátek a také natočení celého představení, které nám zpracovali bývalí žáci naší školy, dnes již úspěšní maturanti, Jindřich Potůček a Ondřej Bukovanský.
A na závěr ještě jednou: Máte rádi koblížky? My ano! A i když víme, jak to v té pohádce dopadlo, že si na něm pochutnala jenom mazaná liška, u nás tomu bylo jinak – VŠICHNI si na koblížku pochutnali, a dokonce zbylo i na diváky... 😊

Mgr. Radomíra Stloukalová

Pohádka O koblížkovi Pohádka O koblížkovi Pohádka O koblížkovi Pohádka O koblížkovi Pohádka O koblížkovi Pohádka O koblížkovi Pohádka O koblížkovi