Pochodové cvičení

30.05.2016

Pochodové cvičení

Ke konci školního roku mívají vždy děti ve škole na Dukle pochodové cvičení. Nebylo tomu jinak i v pátek 20. května 2016. Ráno se všechny děti i učitelé sešli před budovou školy ve sportovním oblečení, děti měly v batůžcích nabalené svačinky od maminek. A mohlo se vyrazit. Trasa vedla chatovou oblastí Vinohrádky až téměř k vysílači u Radíkova. Cestou děti poznávaly různé lesní rostliny, stromy a zvířata, u hájenky u Posluchova obdivovaly květy stromu s neobvyklým názvem – liliovník tulipánokvětý. Během pochodu dětem vyhládlo, svačiny si rozbalily a snědly v Posluchově na lavičkách u rybníka. Dále naše cesta vedla loukami nad Hlubočkami, z kterých jsme mohli dohlédnout až na klikatou bobovou dráhu a kopce sjezdovky. Kolem poledne jsme došli do školní jídelny ve Vsi. Zde nám paní kuchařky připravily výborný oběd, který děti s velkou chutí snědly. Všichni načerpali nové síly a už zbývalo dojít k budově školy v Dukle. Počasí nám přálo a všichni si den strávený v přírodě užili.

Mgr. Lenka Tomášková

Pochodové cvičení Pochodové cvičení