Plavecký výcvik

27.06.2019

Plavecký výcvik

Jako každý rok, tak i letos absolvovali žáci 2. a 3. ročníku ve 2. pololetí v rámci tělesné výchovy plavecký výcvik. Náplní tohoto základního kurzu je získat plavecké dovednosti a návyky, naučit se nebo zdokonalit jednotlivé plavecké styly a především zbavit se obav a strachu z vody. Na první rozřazovací hodinu jeli někteří žáci ještě s obavami, ale ty postupně vymizely a nakonec jezdili každé úterý děti na plavání rády všechny. Byly rozděleny do 5 družstev podle individuálních schopností, každé družstvo začínalo rozcvičkou na suchu i ve vodě a pak pilně trénovalo jednotlivé styly - prsa, znak. Při hodinách využívaly různé pomůcky, které dětem usnadňovaly a zpestřovaly samotnou výuku. Všechny děti plavecký výcvik zvládly na jedničku, byly oceněny mokrým vysvědčením různých úrovní od želvičky až po delfína a zážitkovou závěrečnou hodinou plnou her, skoků a nechyběla ani jízda na klouzačce. Třeťákům bylo líto, že je to pro ně hodina poslední a druháci se už teď těší na příští rok - pokračovací výcvik. Teď už jen zbývá dodat, aby své nové schopnosti využili při koupání o velkých letních prázdninách!

Mgr. Radomíra Stloukalová

Plavecký výcvik Plavecký výcvik