Pečení ve školní družině

Pečení ve školní družině v Mariánském Údolí se již stalo tradicí. Na středu 15.11.2023 jsme si vybrali tradiční podzimní recept, a tím byla ,,Jablka v županu“.

Jablíčka děti obalily ve skořicovém cukru, zabalily do listového těsta, potřely vajíčkem a daly na plech. Asi nejdelší dobou pro všechny děti a vychovatelky bylo čekání, než se jablíčka upečou. Všem se nám sbíhaly sliny, při té vůni z kuchyňky, která se linula celou školou a nenechala všechny zúčastněné klidnými. Nakonec jsme se dočkali.

Dílo se úspěšně povedlo, nic se nespálilo a odměnou nám byla plná břicha. Již teď se těšíme na další pečení. A tím bude? To se nechte překvapit příště.

Bc. Hana Celá, vychovatelka