Olympijský běh

27.06.2016

Letní Olympijské hry se blíží a i my jsme si chtěli prožít něco podobného na vlastní kůži. Zapojili jsme se tedy do celosvětových oslav Olympijského dne a přihlásili jsme naše žáky do největšího běžeckého svátku – T-Mobile Olympijského běhu. Spolu se sponzory a Českým olympijským výborem jsme zorganizovali pro děti naší školy běžecký závod dlouhý 1000 metrů.
22. června se na startovní rovinu v Hlubočkách nahrnulo téměř 90 dobrovolných závodníků, kteří chtěli porovnat své síly s ostatními. Startovní rovinku vyšperkovali žáci 6. a 7. třídy tematickými obrázky a tím se zapojili do připojené soutěže o nejkrásnější startovní rovinku. Na to, jestli v soutěži obstáli, si ale budeme muset ještě počkat.
Přesně v 10 hodin odstartovala náš závod, i všechny ostatní dětské běhy po celé republice, radiová stanice Radiožurnál. Tím se naše škola stala součástí celorepublikové akce, která byla, alespoň pro nás, velmi povedená. Všichni účastníci závodu doběhli do cíle se vztyčenou hlavou a za vydatného povzbuzování. Každý z nich dostal od sponzorů drobné dárečky na památku a účastnický diplom. Na první tři nejlepší čekaly věcné dary a obrovský potlesk ostatních soutěžících a diváků. A kteří šťastní nejrychlejší to byli?
Z nejmladší kategorie (žáci 5. a 6. třídy) vyhrál Vojta Pajunčík z 6. ročníku, z kategorie dívek 7. – 9. ročníku si trofej odnesla Petra Michalíková z 8. třídy. Nejrychlejším běžcem své kategorie (hoši 7. – 9. ročníku) a vůbec nejrychlejším závodníkem celé školy se stal žák 9. třídy Martin Janiš s časem 3:35.
Vítězům blahopřejeme a ostatním děkujeme za tak hojnou účast!