Odpolední dílny s rodiči

15.10.2015

Odpolední dílny s rodiči

Již od samého rána 15. 10. 2015 se děti zapojily do různých činností, které pro ně měly připraveny paní učitelky v rámci projektového dne s názvem Brambory 100x jinak a některé z nich měly návaznost i na odpolední dílny s rodiči. Ty byly zahájeny v jednotlivých kmenových třídách v 16.00 hodin krátkým pásmem písniček a básniček - samozřejmě o bramborách. Poté se děti společně s rodiči pustili do výroby bramborových korálů pro princeznu, které poztrácela na bále, a výzdoby jejích šatů bramborovými tiskátky. Výsledky byly - jak jinak - než na jedničku! K tomu všemu jim přišly vhod bramborové specialitky, např. bramborové penízky, měšec s překvapením, povidlový polibek a dračí kůže, které připravily děti právě během dopoledne. Vše krásně vonělo a nejen to, vše i výborně chutnalo! Po této sedavé části přišlo na řadu protažení těla, neboť byla vyhlášena Bramboriáda. Děti ale i někteří odvážní rodiče obdrželi soutěžní kartičku, se kterou si obešli všechny netradiční bramborové disciplíny, a když měli vše splněno, tak ještě dostali bramborovou medaili, která ale tentokrát měla cenu nejvyšší!
Letos jsme pojali podzimní dílny opravdu trochu jinak a netradičně, ale výsledkem byly opět krásné výrobky a spokojenost všech, kteří přišli.

Mgr. Radomíra Stloukalová

Odpolední dílny s rodiči Odpolední dílny s rodiči Odpolední dílny s rodiči