Od záchranné stanice k chovatelství

Od záchranné stanice k chovatelství

Ve dnech 18. 1. a 23. 1. 2023 navštívil naši školu RNDr. Bc. Jaromír Vachutka s ekologicko-chovatelským programem zaměřeným na chov exotických ptáků a jejich záchranu ve volné přírodě. První návštěva byla určena žákům šestých ročníků, druhý termín patřil sedmákům.
Žáci měli možnost vidět živé papoušky, kanárky i exotické hrdličky. Některé druhy se po třídě i prolétly, nebo si je žáci mohli nechat posadit na ruku. Beseda byla doplněna o prezentaci, spoustu videí a fotografií, o které si také mohli žáci zasoutěžit.
Pro všechny to byl nevšední a velmi zajímavý zážitek, za který panu Vachutkovi děkujeme.

Mgr. Daniela Smutná

Od záchranné stanice k chovatelství Od záchranné stanice k chovatelství