27.04.2016

O duhovou kuličku

Na středu 20. dubna jsme pro děti připravili novou soutěž „O duhovou kuličku“. Snad každá máma i táta, když byli malí, cvrnkali do důlku hliněné nebo skleněné kuličky. Chtěli jsme to děti také naučit, ale nenašli jsme pro to vhodné podmínky. Nicméně nás to v žádném případě neodradilo a přemýšleli jsme jak to udělat, abychom si mohli zahrát. Pomohla nám papírová plata od vajíček, která jsme využili jako herní prostor. Některé důlky jsme natřeli barvami a každá barvička měla daný počet bodů. Děti si nastoupily do dvou řad a mohlo se začít soutěžit. Každé z dětí dostalo pět kuliček a snažilo se hodem zasáhnout důlek s nejvyšším počtem bodů. Vítězem z prvního oddělení školní družiny se stal Tomášek Hloušek a vítězkou z druhého oddělení se stala Lenička Kališová. Oba borci dostali odměnu v podobě pytlíku kuliček.

Erika Sečková