Nový školní rok v ZŠ Hlubočky

20.09.2014

Pro děti prázdniny utekly jako voda a nastal čas ranního vstávání a plnění povinností. Byl tu první školní den – 1. září 2014. Dětem se samozřejmě nechtělo, ale přichystaná škola se svými novinkami se na děti jen těšila. A letos do ZŠ Hlubočky nastoupilo 170 dětí.
V ZŠ na Dukle měli největší trému asi ti nejmenší. Přišli s velkým očekáváním v doprovodu svých rodičů i prarodičů. Pravda, bylo jich jen 12, ale jejich oči byly plné otazníků a velkých neznámých. Prvotní ostych opadl a slavnostní akt pro nejmenší za přítomnosti pana starosty  a paní ředitelky mohl být zahájen. Všichni byli přivítáni a naši prvňáčci dostali nezbytné maličkosti od Lesní správy v Hlubočkách. A samozřejmě, že na naše nejmenší nezapomněl ani zřizovatel. Děti letos dostaly od Obce Hlubočky školní potřeby v hodnotě 500 Kč. Dětem se celé dopoledne věnovala paní učitelka třídní a seznamovala je s chodem školy. Žáci 2.,3. a 4. ročníku byli ve svých třídách a už si povídali o zážitcích z prázdnin.
V ZŠ ve Vsi bylo zahájení školního roku prostřednictvím školního rozhlasu. Děti nám povyrostly, dospěly, zmoudřely, ale co hlavně, vrátily se nám do školy po prázdninách odpočaté, usměvavé a plné elánu.
A jaké novinky na ně tedy čekaly? Natřená střecha školy, část nového obložení na chodbách a schodišti, nové počítače do počítačové učebny, vymalované třídy, učebna dílen v hlavní budově. Změny zaznamenal i pedagogický sbor, který se rozrostl o dva nové členy a snad po více než 10 letech jsme mohli přivítat mezi samými ženami mladého muže. Jaké je tedy složení pedagogického sboru:

Ředitelka školy :        Mgr. Libuše Balášová
Zástupkyně ŘŠ  :        Mgr. Jarmila Morkesová

1. tř.    Mgr. Radomíra Stloukalová                        6. tř.    Mgr. Iveta Rozsívalová
2. tř.    Mgr. Ivana Poštulková                                  7. tř.    Mgr. Iveta Kubová
3. tř.    Mgr. Lenka Tomášková                                8. tř.    Mgr. Martina Černíková
4. tř.    Mgr. Barbora Přindišová                              9. tř.    Mgr. Alena Hájková
5. tř.    Mgr. Iva Vítková                                             výchovná poradkyně – Mgr. M. Černíková

Netřídní učitelky:       Mgr. Hana Jedličková
                                    Mgr. Lada Pospíšilová

Školní družina:        vedoucí vychovatelka – Erika Sečková
                                 vychovatelka – Alena Sovová

Asistenti pedagoga:    Jana Šulcová
                                   Mgr. Eva Pantlíková Malíková
                                   Bc. Jan Řezníček

Přeji všem dětem hlubočské školy, aby se v ní cítily dobře, chodily do ní s radostí, s úsměvem, bez obav a bez ostychu. Vždyť i ty špatné známky, poznámky i lumpačiny patří ke školnímu životu.
Dveře školy nejsou dokořán otevřeny jen pro děti, ale i pro vás, vážení rodiče. Budeme se na vás všichni těšit.

Mgr. Libuše Balášová