Nový školní rok v ZŠ Hlubočky

03.09.2013

Nový školní rok v ZŠ Hlubočky

Pro děti prázdniny utekly jako voda a nastal čas ranního vstávání a plnění povinností. Byl tu první školní den – 2. září 2013. Dětem se samozřejmě nechtělo, ale přichystaná škola v novém kabátě se na děti jen těšila. A to jich letos do ZŠ Hlubočky nastoupilo 175.
V ZŠ na Dukle měly největší trému asi ti nejmenší. Přišli s velkým očekáváním v doprovodu svých rodičů i prarodičů. Pravda, bylo jich jen 14, ale jejich oči byly plné otazníků a velkých neznámých. Prvotní ostych opadl a slavnostní akt pro nejmenší mohl být zahájen. Za přítomnosti pana starosty, paní ředitelky a zástupců Lesní správy Hlubočky, kteří donesli dětem nezbytné školní drobnosti, byly všechny děti přivítány v tělocvičně školy.
V ZŠ ve Vsi bylo zahájení školního roku prostřednictvím školního rozhlasu. Děti nám povyrostly, dospěly, zmoudřely, ale co hlavně, vrátily se nám do školy po prázdninách odpočaté, usměvavé a plné elánu.
Obě budovy školy se přes prázdniny zateplovaly a vyměňovala se okna. Celé dva měsíce to ve škole vypadalo jako na stavbě a ani jsem nevěřila, že se v ní bude opět učit, že se vše zvládne. Ale za pomoci zřizovatele, nesmírného nasazení správních zaměstnanců a v neposlední řadě pomoci všech učitelek a hlubočských firem se nám to povedlo.
Samozřejmě že došlo i k obměně pedagogického sboru. Někteří odešli a naopak se mezi stálicemi objevily nová tváře. Jaké je tedy složení pedagogického sboru:
Ředitelka školy :        Mgr. Libuše Balášová
Zástupkyně ŘŠ  :        Mgr. Jarmila Morkesová

1. tř.    Mgr. Ivana Poštulková                      6. tř.    Mgr. Iveta Kubová
2. tř.    Mgr. Radomíra Stloukalová              7. tř.    Mgr. Martina Černíková
3. tř.    Mgr. Barbora Kráčmarová                 8. tř.    Mgr. Alena Hájková
4. tř.    Mgr. Lenka Tomášková                     9. tř.    Mgr. Lada Pospíšilová
5. tř.    Mgr. Iveta Rozsívalová

Netřídní učitelé:         Mgr. Hana Jedličková, Mgr. Iva Vítková
ŠD:                            vedoucí vychovatelka – Erika Sečková
                                 vychovatelka – Alena Sovová

Přeji všem dětem hlubočské školy, aby se v ní cítily dobře, chodily do ní s radostí, s úsměvem, bez obav a bez ostychu. Vždyť i ty špatné známky, poznámky a lumpačiny patří ke školnímu životu.
Dveře školy nejsou dokořán otevřeny jen pro děti, ale i pro vás, vážení rodiče.
Tak nashledanou při prvních třídních schůzkách. Budeme se všichni těšit.

Mgr. Libuše Balášová