Novoroční turnaj v sálové kopané

07.01.2015

Novoroční turnaj v sálové kopané

Na Tři krále jsme sehráli další ročník tradičního novoročního turnaje v sálové kopané. Se svými soupeři z Velké Bystřice jsme tak navázali na dlouhou sportovní spolupráci. Po loňském superúspěchu, kdy jsme obsadili první dvě místa, jsme letos žádný zázrak nečekali. Poprvé jsme museli totiž družstvo osmáků posílit deváťáky, protože osmáci prostě nejsou.
Turnaj byl zahájen vzájemným utkáním družstev Hluboček, protože Bystřičtí dorazili se zpožděním způsobeným výlukou vlakové dopravy. Hlubočská jednička (deváťáci) porazila dvojku výrazným rozdílem 7:2. V dalším utkání Hlubočky II remizovaly s Velkou Bystřicí II 1:1 a vše se začalo zamotávat. V zápase jedniček obou škol vyhráli Bystřičtí 3:1, Hlubočky II těsně prohráli s Bystřicí I jen 3:4, Hlubočky I porazili Bystřici II 5:2 a o pořadí tedy rozhodovalo poslední utkání družstev z Bystřice. Nakonec jednička porazila dvojku 3:0 a bylo uklizeno.
Nejvyrovnanější výkon podali hráči z družstva Velká Bystřice I a zaslouženě vyhráli. Naše jednička je nedokázala porazit, ale protože další dvě družstva zdolala, skončila na 2. místě. O třetím v pořadí rozhodovalo nakonec až druhé kritérium, protože vzájemný zápas skončil nerozhodně, obsadilo třetí místo druhé družstvo Hluboček, které vstřelilo 6 gólů, zatímco Bystřičtí jen 3.

Tabulka:

1. Velká Bystřice I                    3 0 0                10:4                 9 bodů
  2. Hlubočky I                            2 0 1                13:7                 6 bodů
  3. Hlubočky II                           0 1 2                  6:12               1 bod
  4. Velká Bystřice II                   0 1 2                  3:9                 1 bod

Hlubočky I:    Olbort – Švec, Jašek, Henkl, Stariat, Lízal, Zona
Hlubočky II:   Tichý – Aberle, Janiš, Ryšánek, Krupík, Kouřílek, Staněk

Střelci:
Hlubočky I:    7 Stariat, 3 Jašek, 2 Henkl, 1 Lízal
Hlubočky II:   3 Ryšánek, 2 Krupík, 1 Kouřílek

Příští rok se sejdeme ve Velké Bystřici a lze jen doufat, že budeme nejméně stejně úspěšní jako letos.

Mgr. Jarmila Morkesová

Novoroční turnaj v sálové kopané Novoroční turnaj v sálové kopané