Návštěva Vlastivědného muzea

Dne 27.9. se zúčastnily třídy IV.A a V.A společné exkurze do Vlastivědného muzea
v Olomouci. Součástí výletu byla i zajímavá prohlídka barokního kostela Panny Marie Sněžné, kde měli žáci možnost nahlédnout do samotného kostela, ale také do sakristie. Ve Vlastivědném muzeu si žáci vyzkoušeli interaktivní prvky v expozici Příroda – od začátku bez konce. Podnětné exponáty věnující se naší fauně a flóře mohli žáci nalézt v expozici Příroda Olomouckého kraje. Zajímavosti z historie našeho krajského města žáci objevovali v expozici Olomouc – patnáct století města.

Mgr. Ema Rálišová