Návštěva knihovny v Olomouci

20.04.2016

Návštěva knihovny v Olomouci

Sedmý dubnový den je v českém kalendáři označen jako „Den vzdělanosti“. Upomíná na vydání zakládací listiny Univerzity Karlovy, ke které došlo dne 7. dubna 1348.  Obvykle se setkáváme v tento den i s rozšířenou nabídkou akcí jednotlivých knihoven či kulturních center. I děti ze základní školy v Hlubočkách se ve čtvrtek 7. 4. 2016 v doprovodu svých třídních učitelek vydaly do městské knihovny v Olomouci. Paní knihovnice si pro děti připravila velmi zajímavý program. Žáci první třídy si od paní knihovnice vyslechli pohádky a povídání o různých zvířátkách. Starší děti se přenesly s pohádkami do veliké dálky, až k Orientu a Austrálii. Po návštěvě knihovny jsme se ještě zašli podívat na Horní náměstí na orloj. Celý den se dětem moc líbil a určitě je přiměl častěji vzít knížku do ruky a přečíst si nějaký příběh.

Mgr. Lenka Tomášková