Návštěva knihovny

31.03.2015

Návštěva knihovny

Věděli jste, že nejmenší knihovna na světě je velká jako ptačí budka a naopak největší knihovna světa – Kongresová knihovna, má 30 milionů knih? My to víme, protože jsme navštívili knihovnu v Olomouci, kde se nám ochotně věnovaly paní knihovnice. Provedly nás prostorem půjčoven i zákulisím knihovny, seznámily nás se systémem půjčování knih, jak knihy co nejrychleji najít, jak si je rezervovat pomocí internetu a jaké spektrum služeb knihovna v současné době čtenářům nabízí. Paní knihovnice dětem ukázaly vybrané knížky a seznámily je s některými spisovateli i ilustrátory. Nechyběla ani kreslená pohádka o knihovně. Následně si mohli žáci v knihovně vše samostatně prohlédnout, pokusit se najít nějakou konkrétní knihu podle příjmení autora či podle signatury.

Mgr. Lenka Tomášková

Návštěva knihovny Návštěva knihovny