Na ptačím krmítku

20.01.2017

Na ptačím krmítku

Žáci 1. třídy se zúčastnili výukového programu Na ptačím krmítku. Už z názvu je patrné téma společného povídání a aktivit. Děti si připomněly, kteří ptáci odlétají na zimu za potravou. Paní lektorka měla připravenou ukázku vycpaných ptáků, které se snažily děti poznávat. Především se dozvěděly, čím se ptáci živí a jakými způsoby jim můžeme v zimním období s dokrmováním pomáhat.
Program byl doplněn výrobou krmného zvonku pro ptáky. Použili jsme kelímky od jogurtu a naplnili směsí určenou pro ptáky. Děti si hotová krmítka odnesly domů, zavěsily na vhodné místo a mohly pozorovat ptáčky, kteří přišli připravenou dobrotu ochutnat.

Mgr. Marie Schusterová

Na ptačím krmítku Na ptačím krmítku