Mobilní dopravní hřiště na Dukle

Mobilní dopravní hřiště ve škole

Ve čtvrtek 9. 5. 2024 se žáci 1. - 3. ročníku na Dukle zúčastnili akce Mobilní dopravní hřiště. Tento program zábavnou formou žáky učil základní znaky na pozemní komunikaci, dopravní značky, základní chování při chůzi či jízdě na vozovce. Byly pro ně připraveny dopravní situace, které žáky zahrnuly do provozu jako řidiče čtyřkolek, policisty nebo chodce. Zkoordinovat řízení, sledování dopravních značek, ostatních účastníků silničního provozu, dodržování pravidel nebylo vždy jednoduché, ale snaha byla vidět na každém kroku. Všichni si akci užili a odcházeli plni zážitků.

Mgr. Radomíra Stloukalová