Mobilní dopravní hřiště

V pátek 2. června na naši školu, v rámci dopravní výchovy, přijelo mobilní dopravní hřiště. Jezdí za námi pravidelně, a tak se děti moc těšily. Na správném dopravním hřišti nesmí chybět dopravní značky, semafory, přechod pro chodce a samozřejmě dopravní prostředky – elektrická autíčka a čtyřkolky. To bylo největší lákadlo.
Počasí nám přálo. Program se tedy konal na asfaltovém hřišti školy. Nejdříve se dostavili žáci I.A, po nich si autíčka také vyzkoušely děti z II.A, kteří již z loňska spoustu věcí znaly a po nich již hřiště patřilo předškolnímu oddělení místní mateřské školy. Na úplný závěr se přišli rozloučit s dopravním hřištěm také žáci třetí třídy.
Díky tomuto programu se některé děti naučily správně chodit přes přechod, jiné si zopakovaly dopravní značky a zahrály si na příslušníky dopravní policie.
Tak jako již tradičně organizace výuky byla skvělá a děti se vystřídaly ve více funkcích.
Den se vydařil a příští rok opět s dopravním hřištěm na shledanou.

Mgr. M. Vodičková