Mikulášování

09.12.2014

Tak nám to letos pěkně vyšlo – svátek sv. Mikuláše připadl na sobotu, a protože Mikulášova družina navštěvuje děti den předem, mohli jsme v pátek 5. prosinci projít Hlubočky.
Mikuláš, dva andělé – tedy spíše andělky – čert a čertice si dali sraz v budově základní školy na Dukle. Prošli všechny třídy, hodné děti Mikuláš pochválil, zlobivci se museli vykoupit básničkou či uhodnout hádanku. Všechno dobře dopadlo a Mikulášova parta se mohla směle přesunout do Základní školy v Mariánském Údolí.
Žáci třetí a čtvrté třídy si hráli na zkušené a dokonce se snažili Mikulášovi odmlouvat. Takže čertice s čertem museli některým ukázat cestu do pekla. Naopak hodní prvňáčci a druháčci se čertů tak lekli, že se rozplakali. Mikuláš s andělkami a paními učitelkami je uklidnili a všichni dostali sladkost.
Na závěr nás čekala pátá třída u nás ve Vsi. Páťáci už od rána chodili a hledali, kde se Mikuláš s ostatními schovávají. Když skupinka dorazila, zlobílci se nejdříve chtěli předvádět, ale čertice s čertem je uchňapli a vedli směr peklo. Byli označeni černou barvou, aby každý poznal, že zlobí. Vykoupili se básničkou a hádankou.
Mikulášská delegace po školských zařízeních se opět povedla a příští rok se zkontroluje, jestli se sliby plní.