Mikulášování

11.12.2013

Mikulášování

Víte, kdy letos dorazil do Hluboček Mikuláš s andělem a čerty? Řekneme vám to úplně přesně – 5. prosince v 9.00 zaklepali na dveře 1. třídy v Základní škole Hlubočky-Dukla. Děti byly překvapeny – zlobílci se začali trochu obávat, co bude následovat. Hodné děti dostaly od půvabného anděla perník, ti ostatní se museli vykoupit básničkou nebo písničkou.
Mikulášova družina pak prošla všechny třídy na Dukle, zlobivce čerti označili černou šmouhou - všichni slíbili, že se do příštího roku polepší. Mikuláš jim naopak sdělil, že si to přijde za rok zkontrolovat.
Z Dukly se Mikuláš, anděl a čerti přesunuli do Základní školy v Mariánském Údolí, kde také prošli všechny třídy. Zase si vyslechli básničky a písničky, kterými si je udobřovali ti, jež nebyli hodní.
Posledním úkolem pro celou partu byla 5. třída ve škole ve Vsi. Dva hoši tvrdili, že básničku ani písničku neumějí, tak čerti vymysleli posilování – dřepy a kliky, aby si chlapci odčinili své hříchy.
Nakonec byli všichni odměněni a těší se už teď na příštího Mikuláše.

Mgr. Jarmila Morkesová

Mikulášování Mikulášování Mikulášování