Lyžařský výcvikový kurz pro sedmý ročník

01.02.2017

Lyžařský výcvikový kurz pro sedmý ročník

Tak zase po roce brázdili naši žáci jesenické kopce.
Byl to věru nebývalý úkaz, jelikož z 24 účastníků stálo na lyžích buď úplně poprvé, nebo téměř poprvé 21 dětí. O to víc jsme pyšní, že se velké většině podařilo zdolat v krásných obloučkách minimálně dvě třetiny Annabergu a že všichni bez problému zvládli jízdu na vleku.
Podmínky pro výcvik v Suché Rudné a na kopci Annaberg v Andělské hoře byly výborné. Nejen, že nás každý den na svah velmi ochotně vozil zábavný pan řidič se svým věrným společníkem - bernardýnem Bohoušem, ale i počasí nám přálo asi nejvíc za poslední tři roky. Sněhu bylo všude dosti - nejen na uměle zasněžovaných sjezdovkách, jak tomu bylo v posledních letech. První a poslední den nám k lyžovačce svítilo i příjemně hřející slunce. Sjezdovky byly krásně upravovány a instruktoři dobře naladěni a plni síly. To převážně díky tomu, že se žáci 7. ročníku chovali v nočních hodinách, jak se patří – spali. Což každý instruktor LVZ umí ocenit.
Třetí den, který nejen lyžaři označují jako kritický, si všichni po obědě odpočinuli a načerpali nové síly ve wellness centru v Bruntálu. Odpoledne pak završil karneval a překvapivě opět nikdo nezklamal. Každý ze třídy se předvedl ve své připravené masce. Jak jim to všem slušelo, si můžete prohlédnout na fotkách. Navíc bylo tento den postaráno i o zábavu ve večerních hodinách, kdy dívky připravily mnoho her a soutěží. A pokud je jedním z cílů lyžařského výcviku stmelování kolektivu, tak kritický den tomu velmi pomohl stejně jako závěrečná diskotéka.
Takže sečteno a podtrženo - cíle LVZ byly naplněny: všichni se dle svých možností naučili lyžovat a třída ukázala, že není špatným kolektivem.
Ale stejně je tu jedno ale. Ten třetí z úkolů kurzu - prohloubení samostatnosti. Tam mnozí poněkud pokulhávají a mají co dohánět, ale možná to není jen úkol pro děti, ale také pro vás – rodiče. Nesnažte se za své ratolesti dělat to, co už by sami měli dávno zvládnout. Jsou již přece VELCÍ, jak nám sami rádi neustále opakují. Tak proč nezískat pro sebe nějakou volnou chvilku navíc tím, že po nich nebudete vše uklízet, všechno jim chystat, a že taky nějakou tu povinnost necháte na těch svých VELKÝCH? Pomůžete sobě, ale také hlavně jim v jejich osobním rozvoji.
Přesto všechno, tedy lépe řečeno, i přes tento malý nedostatek jsme si všichni společně pobyt na horách užili. A já, sama za sebe, musím říct, že mne letošní 7. třída několikrát mile překvapila, a potěšilo mne i to, když se někteří poslední večer svěřovali, že ještě domů nechtějí. Nebylo to tak, že by se netěšili domů, ale že si to přes všechnu tu dřinu na svahu i přes všechno to napomínání z naší strany dostatečně užívali.

Mgr. Alexandra Michalcová

Lyžařský výcvikový kurz pro sedmý ročník Lyžařský výcvikový kurz pro sedmý ročník Lyžařský výcvikový kurz pro sedmý ročník