Lyžařský kurz

03.02.2016

Lyžařský kurz

Žáci 7. třídy naší školy byli asi celé 1. pololetí hodní, neboť Ježíšek jim nadělil dodatečný dárek. Týden sněhu. Sice až ten úplně poslední lednový, ale to byla trefa do černého (bílého). Načasoval to totiž přesně na týden lyžařského výcviku.
V neděli 24. ledna odpoledne tak mohli všichni obout lyžáky, nasadit lyže (někteří úplně poprvé) a vyrazit na menší či větší svah. Pokročilí lyžaři se začali ve svém sjezdařském umu zdokonalovat a začátečníkům byl poskytnut kvalitní základ, ze kterého pak postupovali dál a dál. Nakonec všichni více či méně zvládli navazování základních oblouků. Někteří z lyžařských nováčků pak dokonce zdolali svým tempem a osobitým stylem i velký svah lyžařského areálu Annaberg.
Ve středu si většina oddychla a zregenerovala síly v bruntálském wellness centru.
Letošní lyžařský výcvik se vydařil i díky dalším aspektům. Nejvíce se však přičinily děti, které ukázaly, že jsou dobrý kolektiv, že se umí skvěle bavit i bez použití všemožné techniky, že dokáží ctít stanovená pravidla a že jsou slušně vychované. Dokonce se vyklubalo i pár gentlemanů. Rodiče sedmáků mohou být na své ratolesti hrdí a my, dospělí účastníci kurzu, jsme se za ně v jediné minutě nemuseli stydět.
Snad si z těchto společně prožitých dnů každý něco pěkného odnesl a na svahu v Hlubočkách bude zase o pár náruživých lyžařů víc. Z výchovného hlediska doufám, že si odnesli i poučení, že o své věci se člověk musí starat a musí si na ně dávat větší pozor.

Mgr. Alexandra Michalcová

Lyžařský kurz Lyžařský kurz Lyžařský kurz