Lyžařský kurz

04.02.2015

Lyžařský kurz

Lednové počasí spíš připomínalo začínající jaro, ale naše škola se jako každoročně chystala s žáky sedmého ročníku na lyžařský kurz. Nadšení a těšení se žáků bylo na místě, ale my instruktoři jsme to moc dobře neviděli. Mrazové teploty nebyly, sníh byl jako nedostatkové zboží. Ale zklamat očekávání dětí jsme nemohli. V pondělí 19. ledna jsme nasedli do autobusu a vydali se směrem Suchá Rudná v Jeseníkách. Po cestě se sníh objevil a dokonce v cíli cesty bylo všude bílo. Ale na lyžování to nestačilo. Tady vypomohla technika a předvídavost obsluhy vleků, kteří zasněžovali. První odpoledne jsme zjišťovali, jaké lyžaře vlastně sebou máme. Bylo to tak půl na půl a tak jsme rozhodli, že ti co už na lyžích umí, budou jezdit lyžovat na Andělskou horu. A udělali jsme dobře. Areál to je velký, sjezdovky nebyly prudké a našim dětem jen jiskřily oči jak byly spokojené. Druhá skupina se s lyžováním pomaloučku polehoučku začala seznamovat. Někdo se skamarádil rychle, ale jiní potřebovali více času a také odvahy. Ale nakonec to dopadlo úžasně. Všichni se naučili lyžovat, jezdit na vleku a byli na sebe pyšní, co dokázali.
Kromě lyžování jsme se také podívali do Wellness centra Bruntál, abychom protáhly unavené svaly, zajezdili si na tobogánu, v divoké řece a zrelaxovali v sauně. Středeční večer jsme se převlékli do masek a užili si báječný karneval. A ten čtvrteční večer byl nejlepší. V restauraci jsme si dali sladké poháry a podívali se na vystoupení skupiny Divokých koček. Krásné kostýmy a rytmické písničky nás přenesly na chvíli do světa showbyznysu.
A najednou tu byl pátek, my měli sbaleno a v podvečer jsme se vydali zase zpátky domů. A věřte nebo ne, většině žáků se ani nechtělo. Ne proto, že budou muset zase do školy, ale proto, že jsme si to nádherně užili, měli jsme pohodu a bylo nám všem spolu prima. Tak se zase příští rok budeme těšit s novou třídou na nové zážitky.

Mgr. Libuše Balášová

Lyžařský kurz Lyžařský kurz