Lyžařský kurz

07.02.2014

Lyžařský kurz

Pokud se vrátím o 23 let zpátky, tak se mnou budou souhlasit dnes už rodiče dětí školou povinných, že právě na jejich kurzu nebyl sníh. A v letošním roce se tato situace opakovala. Je pravda, že ne do puntíku, protože přece jen jsme lyže na chvilku vytáhli. Ale vše by mělo jít popořádku.
Nastal den D a my jsme stáli u sbalených věcí na hory a přemýšleli jsme, co tam v tom jarním počasí budeme dělat. Odjeli jsme s nadějí, že přece jen nás přivítají bílé stráně a vločky v povětří. Ale opak byl pravdou. Hory se pyšnily tou nejhezčí zelení a my jsme byli hodně smutní. Lyžařské radovánky jsme vyměnili za orientační závody, herní dopoledne, poznávání přírody a báječné dopoledne v bruntálském bazéně. Ve čtvrtek se nad námi příroda slitovala a konečně jsme mohli stoupnout na lyže. Zdatní lyžaři se proháněli na kopci a snažili se dohnat ztracený čas. Avšak ti, co se chystali poprvé stoupnout na lyže, byli rozpačití a v jejich očích se leskla naděje, že snad se to za ten 1 a půl den naučí. Nebylo to jednoduché a výkony byly rozmanité. Ale všem se podařilo na lyže stoupnout, některým se dařilo i kopeček sjet a obloučky provádět.  Za tak krátký čas většina z nich ukázala své maximum. Bohužel se nám letos nepodařilo splnit hlavní úkol lyžařského kurzu, ale o to víc jsme se poznali, zaběhali si a prošli okolí hotelu Paramon v Suché Rudné. Uspořádali jsme i náš tradiční karneval, zábavný večer a nechybělo ani vystoupení skupiny Divoké kočky pro hosty hotelu.
Šest dní uteklo jako voda a zase jsme seděli v autobuse, ale tentokrát směrem do Hluboček. A jestli se lyžařský kurz líbil nebo ne, zhodnotila většina účastníků ve své úvaze v českém jazyce na téma Proč jet či nejet na lyžák. A věřte, že počtení to bylo zajímavé.

Mgr. Libuše Balášová

Lyžařský kurz Lyžařský kurz Lyžařský kurz