Linka bezpečí

Linka bezpečí

Ve dnech 23. a 24. 1. 2023 se žákům šestých, sedmých a osmých tříd věnovali pracovníci Linky bezpečí, kteří k nám přijeli až z Prahy. Na výběr poslali různá témata, ze kterých školní psycholožka vybrala ta nejvhodnější, např. „On line", „Když chci být v pohodě", „Rodina". Žáci jedné třídy byli vždy rozděleni na dvě skupiny a každé se věnovali dva lektoři. Žáci se seznámili s tím, jak mohou jednotlivé problémy dané oblasti řešit, jak si uvědomit své myšlenky, emoce a tělesné projevy, co mohu já sám udělat pro to, abych byl v pohodě. V druhé části lektoři žákům představili službu Linky bezpečí – krizové linky pro děti a dospívající. Lektoři se žákům věnovali poklidnou a velice poutavou formou. Žáci s lektory pěkně spolupracovali, aktivně se do programu zapojovali. Na konci celé akce, která vždy trvala dvě vyučovací hodiny, si žáci mohli vybrat drobnou pozornost.

Mgr. Marie Bergerová, školní psycholog