Lesní pedagogika

17.09.2020

Lesní pedagogika

Naši žáci vyrůstají v oblasti, která je bohatá na lesy a je obklopena krásnou přírodou. Bohužel ne všechny děti vědí, co les přináší a také jak se o přírodu starat, aby tady zůstala i dalším generacím. Proto jsme se rozhodli vzít děti do přírody a dopřát jim pobyt v lese, navíc s výkladem odborných pracovníků. Tento projekt se nazývá lesní pedagogika a mají ji na starosti zaměstnanci vojenských lesů a statků. Děti jsme autobusem přivezli do Bohuslávek, kde na nás čekali zaměstnanci lesů. Jejich výklad a hry související s přírodou, nám zabraly celé dopoledne. Žáci se vrátili do školy plni zážitků a nových vědomostí.

Mgr. Jan Řezníček

Lesní pedagogika Lesní pedagogika Lesní pedagogika