Kytička pro maminku

11.05.2015

Kytička pro maminku

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 jsme se my, žáci 9. třídy ZŠ Hlubočky, vypravili za dětmi z prvního stupně do školy v Mariánském Údolí. Tak jako loni jsme jim v rámci akce Kytička pro maminku pomáhali vysadit sazeničky aksamitníků, které jsme vypěstovali u nás ve škole, do přichystaných květináčů.
Již předem jsme se rozdělili do 5 skupin. Každá skupina měla na starost jednu třídu, o kterou se celou dobu starala – pomáhala sázet a také si s dětmi hrála. Bohužel se nám trošku narušila organizace, neboť třídy nepřišli najednou, ale v určitých intervalech. Ze začátku to sice vyvolalo drobný zmatek, ale všechny skupiny se svědomitě zhostily svého úkolu. Některým dětem šlo sázení lépe, jiní s tím trošku bojovali, ale nakonec se všem povedlo úspěšně kytičku zasadit.
Děti kytičku věnují maminkám na Den matek, který letos připadá na 10. května. S dětmi jsme si ještě zahráli pár her, ale pak už si je paní učitelky vzali zpátky do tříd.
Všichni jsme si dopoledne užili a doufáme, že se kytičky budou maminkám líbit.

Za kolektiv 9. třídy Lucie Janošíková

Kytička pro maminku Kytička pro maminku