Koulelo se, koulelo…odpolední dílny s rodiči

15.11.2013

Koulelo se, koulelo…odpolední  dílny s rodiči

Když nastala 16,00 hodina, začaly se do školy sbíhat všechny maminky , tetičky a babičky na odpolední dílničky. Vše bylo perfektně nachystané. Štrůdly voněly po celé škole, voda na čaj nebo kávu se vařila a děti se těšily na to, co pěkného si vyrobí. Téma jablíčko zůstalo od rána stejné. Víla na nás čekala s překvapením venku a děti pilně pracovaly a tvořily ve třídách. Tentokrát se vyráběly tři výrobky. Lampička, aby děti viděly na kouzelnou cestu k Jablíčkové víle, prostírání pro maminku nebo babičku a přáníčko ve tvaru jablka pro kouzelnou vílu. Všichni pilně pracovali. Malovali na sklo, tiskali na plátno a stříhali z papíru. Když bylo hotovo a venku byla tma, stezka ke kouzelné víle byla připravena. Paní vychovatelky osvítily cestu svíčkami, aby děti nezabloudily třeba k perníkové chaloupce! Nikdo se neztratil. Ve tmě, s lucerničkou a s přáníčkem, se statečně po jednom nebo ve dvojici vydali na cestu. Když víle odevzdali přání, mohli si v košíku vzít červené     od Jablíčkové víly. Každý musel podpisem  ztvrdit, že došel do cíle. Byla to kouzelná podívaná na malé broučky svítící ve tmě lampičkou. Moc pěkný den!

Mgr. Ivana Poštulková

Koulelo se, koulelo…odpolední  dílny s rodiči Koulelo se, koulelo…odpolední  dílny s rodiči