20.11.2015

Kimovka

Dobrá paměť je pro člověka velice důležitá, o tom by mohl jistě každý vyprávět z vlastních zkušeností. Žáci, kteří chodí do školy, již také vědí, že kvalitní paměť je nedílnou a potřebnou součástí každodenního života ve škole. Abychom se přesvědčili, jak na tom naše děti s pamětí jsou, uspořádali jsme v pondělí 16. 11. 2015 pro žáky 1. – 4. třídy paměťovou hru Kimovku. Soutěžilo se ve dvou paměťových disciplínách - Mřížková tabulka a Zapiš, co jsi viděl. Samozřejmě, že byly děti rozděleny do věkových kategorií, soutěžily jako jednotlivci, ale i dvojice, které byly nuceny si pomoci a poradit. Dvě hodiny se v tělocvičně kouřilo z hlav, ale nikdo soutěžení nevzdal, dokonce některé výsledky byly shodné, proto musely rozhodovat rozstřely. Někteří nás utvrdili v tom, že pohotovost a dobrá paměť je jim vlastní, jiní i překvapili, že když se chce, tak to jde.
Všichni jsme si ale zase něco vyzkoušeli, vyučování jsme si zpestřili a třeba se naše Kimovka stala pro někoho námětem na trénování paměti.

Mgr. Radomíra Stloukalová