Kaštánkobraní ve školní družině

Firma Mora Moravia nás pozvala do svého areálu ke sběru kaštanů. Děti byly nadšené z této příležitosti a během chvilky nasbíraly velké množství kaštanů. Aby si ještě více tuto akci užily, firma je potěšila sladkou odměnou, která završila jejich radost ze sběru. Avšak to nebylo všechno – počasí muselo přát, aby se uskutečnila plánovaná soutěž v tvorbě obrázků z kaštanů. Termín byl nakonec stanoven na čtvrtek 16. listopadu, kdy se nakonec podařilo uspořádat tuto soutěž plnou kreativity. Děti byly rozděleny do družstev a každé z nich obdrželo hromadu kaštanů. Pak už se mohla rozjet jejich fantazie a kreativita. Během krátké doby vznikly úžasné obrázky, jako například domy, motýlci, srdce či sluníčka. Každý výtvor z kaštanů byl unikátní a plný dětské fantazie. Takto proběhlé kaštánkobrání se stalo zábavným a kreativním zážitkem pro děti.

Zdenka Výmolová, vychovatelka ŠD