Karneval na 1.stupni

25.02.2014

Karneval na 1.stupni

Cílem tohoto dopoledne bylo seznámit děti s jednou z mnoha vesnických tradic – masopustním karnevalem. Masopust představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj probíhaly taneční zábavy, průvody masek, scénické výstupy.
Náš masopustní karneval ve škole v Dukle jsme zahájili v tělocvičně rejem masek při hudbě. Mexičan, vodník, pistolnice a kuchař (učitelé v maskách) měli velmi těžký úkol při vybírání nejoriginálnějších masek. Všechny děti se totiž na karneval opravdu pečlivě připravily. Po tomto společném úvodu se děti rozešly na stanoviště plnit zábavné úkoly a sbírat razítka do svých průkazek.
U vodníka děti podle hmatu rozlišovaly předměty, které se skrývaly v hrníčcích. Kuchař prověřoval paměť dětí - v časovém limitu měly po paměti překreslit kuchařův obložený talíř. Mexičan měl připravenou překážkovou dráhu, kterou si všichni prošli a snažili se přenést na lžičce co nejvíce fazolí za jednu minutu. Svoji přesnost ve střelbě na cíl, pyramidu postavenou z plechovek, si děti prověřily u pistolnice.
Po úspěšném splnění všech úkolů se děti přesunuly do svých tříd a pod vedením učitelů vyráběly z papírových talířků a barevných papírů veselé karnevalové masky.
Závěrem celé akce bylo vyhlášení vítězných masek, předání diplomů a cen a výstavka vyrobených masek v tělocvičně.

Mgr. Lenka Tomášková

Karneval na 1.stupni Karneval na 1.stupni Karneval na 1.stupni Karneval na 1.stupni Karneval na 1.stupni