Karel IV. a Hlubočky

27.05.2016

Karel IV. a Hlubočky

Letošního roku si připomínáme 700. výročí narození českého a římského krále a římského císaře Karla IV. Žáci naší školy si připomněli tuto vzácnou postavu našich dějin divadelním představením, které si pro ně přichystalo Divadlo jednoho herce z Hradce Králové. Toto zhruba hodinové představení žáky překvapivě zaujalo. Karel IV. tu byl prezentován jako člověk z masa a kostí, tedy člověk významný, ale i člověk chybující. Většina přihlížejících si pak domů odnesla nové zajímavé vědomosti i příjemný zážitek.

Mgr. Iva Vítková