IX. školní ples aneb (Ne)šťastná třináctka

17.02.2016

Myslím, že na průběhu letošního školního plesu se jeho název podepsal. Pro některé byl opravdu třináctkou šťastnou, pro mnohé nešťastnou. Ovšem pravdou je, že vyhrát všichni nemůžou.
Ples tradičně zahájila ředitelka školy Mgr. Balášová, která všechny přivítala a popřála jim dobrou zábavu. Hudba spustila, na parket se trousili první tanečníci.
První vystoupení skupiny Street dance generation se neslo v duchu hip hopu, sál však do varu nedostalo. Prostě tomu něco – i přes viditelnou snahu vystupujících – chybělo. Po sadě polek, valčíků, troše moderny a vydávání tolik očekávané ruličkové tomboly přišly netradiční stepařky ze skupiny Tarantela. Jejich vystoupení – step v irském rytmu – už sál docela rozehřálo a donutilo k potlesku.
A dál se tancovalo, převládaly songy středního proudu. Zhruba ve tři čtvrtě na jedenáct přinesli doprostřed sálu tyč na podstavci a půvabná Vanda Marešová na ní předvedla docela fyzicky náročné čtyřminutové vystoupení. Vystoupení na tyči, nikoli u tyče, jak možná někteří čekali.
Po vydání hlavní tomboly se přiblížila půlnoc a s ní půlnoční překvapení. Tentokrát variace na téma „Když kočky mají pré“. Kočky pak na parket přímo vtrhly a vtáhly přítomné do dlouhatánského tančícího řetězu.
A pak už jen tanec, tanec, tanec…
Na shledanou na jubilejním X. školním plesu v roce 2017.

Mgr. Jarmila Morkesová