IV. ročník recitační soutěže Mikroregionu Bystřička

24.03.2017

IV. ročník recitační soutěže Mikroregionu Bystřička

Jestli jsou žáci v něčem dobří či průměrní, si mohou ověřit pouze srovnáváním nebo soutěžením s jinými žáky jiných škol. A tato šance se žáčkům I. stupně naskytla 23. 3. 2017 v soutěžním klání v recitaci.
Ráno o půl deváté se sešly děti ze škol Mikroregionu Bystřička (ZŠ Velká Bystřice, ZŠ Velký Újezd, ZŠ Bystrovany, ZŠ Doloplazy, ZŠ Tršice, ZŠ Mariánské Údolí a ZŠ Hlubočky) na sále Kulturního domu v Mariánském Údolí. Setkání začalo velmi přátelsky, děti byly natěšené a zároveň netrpělivé, aby se už už začalo. Žák 9. ročníku ZŠ Hlubočky Jindřich Potůček se směle ujal role moderátora a hned uvedl zkušené recitátorky- své spolužačky Annu Klementovou a Terezu Strykovou, aby malým účastníkům předvedly, jakého úspěchu a umu lze dosáhnout.
Recitovat začala nejmladší kategorie prvňáčků a bylo opravdu co poslouchat. Každé vystoupení bylo odměněno bouřlivým potleskem. Jinak tomu nebylo ani ve II. kategorii pro 2. a 3. třídu a III. kategorii pro 4. a 5. třídu. Osmičlenná porota měla co dělat, aby stačila hodnotit velmi krásné výkony malých recitátorů, kteří procítěně, mile a odvážně přednášeli krátké, delší i hodně dlouhé básně.
Po posledním vystoupení se porota odebrala poradit a vyhodnotit celou soutěž, a aby to čekání nebylo pro děti dlouhé, byl připraven pestrý program. Začalo to vystoupením kouzelníka z 8. ročníku Daniela Šaicha a tanečním vystoupením děvčat ze stejné třídy.  A protože ještě nějaký ten čas zbýval, daly se děti s chutí do další nesoutěžní recitace a najednou bylo u mikrofonu plno. Náš zvukař pan Miroslav Roth ještě dětem udělal malou kulišárnu a sem tam se z mikrofonu linula legrační mluva i jiné zvuky. Čekání se tím stalo příjemnějším a užili jsme si plno zábavy.
A nakonec jsme se přece jen dočkali výsledků. Od poroty dostali malí recitátoři velikánskou pochvalu a ujištění v tom, že vlastně vyhráli všichni, ale že je potřebné přece jen někoho na ty stupně vítězů postavit. A tady jsou tedy výsledky:

I. kategorie:    1. místo           Barbora Plesková          ZŠ Velká Bystřice

2. místo           Denisa Rellová             ZŠ Hlubočky

3. místo           Valentýna Rudolfská   ZŠ Mariánské Údolí

II. kategorie:    1. místo           Klára Šumberová        ZŠ Hlubočky

2. místo           Vanda Uvírová           ZŠ Tršice

3. místo           Eliška Bílková            ZŠ Doloplazy

III. kategorie:   1. místo           Alena Dvoříková        ZŠ Tršice

2. místo           Vojtěch Herinek         ZŠ Velký Újezd

3. místo           Nela Teličková           ZŠ Velká Bystřice

Cenu poroty obdržela Natálie Šárníková  ze ZŠ Bystrovany ve III. kategorii.
Mohu jen na závěr napsat, že máme v našem regionu velmi šikovné děti a že nejen jim, ale všem, kteří se na hezkém dopoledni podíleli, patří upřímný dík. Chtěla bych poděkovat také starostům obcí Mikroregionu Bystřička, kteří se postarali o ceny pro všechny soutěžící a zajistili dopravu dětí do kulturního domu a zpět.

Za pořádající školu Mgr. Libuše Balášová, ředitelka školy

IV. ročník recitační soutěže Mikroregionu Bystřička IV. ročník recitační soutěže Mikroregionu Bystřička IV. ročník recitační soutěže Mikroregionu Bystřička IV. ročník recitační soutěže Mikroregionu Bystřička