Hravá věda

28.04.2016

Hravá věda

Na předposlední dubnový pátek jsme pozvali autora řady populárně naučných publikací nejen pro děti, učitele fyziky a matematiky, který mimo jiné spolupracuje i s Českou televizí, pana Mgr. Radka Chajdu. Ten naše pozvání přijal a dorazil k nám se svým zajímavým a zároveň velmi zábavným programem Hravá věda. Pro každou třídu připravil spoustu rozličných experimentů za použití běžných materiálů, které odstartoval lihovou raketou svištící téměř přes celou učebnu. Žáci si spoustu pokusů vyzkoušeli sami nebo ve skupinkách a někteří si domů odnesli funkční, vlastnoručně vyrobený model rogala.
Pan Chajda sypal z obou rukávů jeden nápad za druhým tak, že běžná vyučovací doba jedné hodiny nestačila. Je tedy pravděpodobné, že jsme se s ním neviděli naposled.

Mgr. Alexandra Michalcová

Hravá věda Hravá věda