Hejtmanův pohár

27.06.2016

Hejtmanův pohár

Během tří jarních měsíců se naše škola snažila zabodovat v soutěži o Hejtmanův pohár. V tomto sportovním klání se utkávají jednotlivé školy v rámci každého ze 14 krajů, o 14 pohárů hejtmana. Celá akce spočívá v zapojení co nejvíce žáků školy do pohybové aktivity, kterou představuje tzv. opičí dráha. Její součástí jsou prvky florbalu, basketbalu, akrobacie a atletiky. Tím umožňuje prověřit všestranné sportovní nadání zapojených žáků.
Soutěžilo se mimo jiné o průměrný nejrychlejší čas, o individuální nejrychlejší výkon, o průměrný počet opakovaného zdolání dráhy na žáka. Bonusové body se získávaly za plnění „Hejtmanských výzev“. Ty zahrnovaly různé úkoly jako např. výtvarné ztvárnění Hejtmanova poháru, propojení s hudební výchovou skrz vytvoření textu a jeho následné zhudebnění, dochvilnost nahrání videí a fotek z plnění dráhy, doporučení jiné škole…
I když soutěž probíhala od 12. února do konce dubna, výsledky byly zveřejněny až nyní. Stav jsme sice průběžně sledovali, dokonce jsme se v prvních měsících soutěže těšili z prvenství, ale postupně se před nás dostávaly jiné školy Olomouckého kraje, ať jsme dělali, co jsme mohli. Proto jsme s napětím a netrpělivostí očekávali, na jakém postu se naše škola umístí. Přes velké úsilí a odhodlání dosáhnout co nejlepších výsledků, se nám nepodařilo urvat ani jedno medailové místo. I tak můžeme být na naše žáky pyšní, neboť z 24 zapojených škol Olomouckého kraje jsme se probojovali na krásné 6. místo.
Poděkování patří hlavně soutěžícím dětem, které bojovaly také v rámci školy mezi sebou o co nejrychlejší zdolání dráhy. Závodníkem číslo jedna z řad hochů se stal Michal Švebiš z 8. ročníku a mezi dívkami obstála na jedničku Petra Michalíková taktéž z 8. ročníku.
Krátká videa některých závodících a mnoho fotografií z průběhu soutěže můžete shlédnout v galerii na stránkách www.hejtmanuvpohar.cz/galerie.

Mgr. Alexandra Michalcová

Hejtmanův pohár Hejtmanův pohár Hejtmanův pohár Hejtmanův pohár