Hasiči z Olomouce u dětí na Dukle

03.05.2017

Hasiči z Olomouce u dětí na Dukle

Ve čtvrtek 27. dubna dopoledne zavítali do naší školy hasiči z Olomouce, kteří v rámci svých preventivních akcí seznámili žáky 2. třídy se základním posláním hasičů, seznámili je s jejich základní výzbrojí a poradili žákům jak se v různých situacích chovat a co dělat, kdyby opravdu někde hořelo nebo se stala nějaká nehoda.
Nejprve si s dětmi zopakovali telefonní čísla tísňových linek a poradili různé pomůcky k jejich zapamatování. Děti měly možnost si vyzkoušet, jak takový hovor probíhá a co vše do telefonu nesmí zapomenout říci. Poté byli žáci seznámeni s pár zajímavostmi ohledně hasičského vozu a jak se zachovat, když vidím houkající hasičské auto. Dále žáky seznámili s první pomocí při popáleninách, co udělat, když na vás hoří oblečení nebo když v bytě hoří a jak na sebe případně upozornit. Za domácí úkol děti dostaly vytvořit s rodiči tzv. domácí únikový plán a určit si místo setkání pro případ, kdyby u nich hořelo. Vysvětlili dětem rozdíl mezi hodným a zlým ohněm, ukázali dětem, jak se používá hasicí přístroj, jaké máme typy a který mohou na co použít.
Na závěr dětem ukázali hasičskou výzbroj. Děti měli možnost vyzkoušet si hasičskou přilbu a potěžkat si nádobu se vzduchem. Za vzorné chování žáci obdrželi hasičský průkaz a spoustu dalších dárečků v podobě omalovánek, vystřihovánek a různých tajenek.

Kateřina Zapletalová

Hasiči z Olomouce u dětí na Dukle Hasiči z Olomouce u dětí na Dukle Hasiči z Olomouce u dětí na Dukle Hasiči z Olomouce u dětí na Dukle Hasiči z Olomouce u dětí na Dukle