Futsalová liga

22.11.2016

Futsalová liga

Měsíc listopad je ve znamení padajícího listí a příchodu prvních chladných dní. Ze sportovního hlediska je listopad pro základní školy měsícem, ve kterém se v plném proudu začínají rozbíhat halové turnaje nejrůznějšího charakteru. Naše škola je v tomto ohledu poměrně aktivní. Především pak chlapci, kteří se každoročně účastní futsalových turnajů. Nejinak tomu bylo i letos. Již v září bylo rozhodnuto a podáním přihlášky potvrzeno, že se budeme účastnit futsalové ligy, kterou zaštiťuje nejvyšší fotbalový úřad v republice, a tím je FAČR. Chlapci jsou podle pravidel futsalové ligy rozděleni do dvou kategorií. Jedna je označena jako FL 7 a je určena pro žáky šestého a sedmého ročníku a druhá nese označení FL 9 a v té se utkávají žáci osmého a devátého ročníku.
Starší chlapci odehráli první kolo v domácím prostředí. V místní hale přivítali žáky z gymnázia v Přerově a žáky základní školy z Nezamyslic. Podle předpokladů měl být nejvážnějším adeptem na vítězství a tím i postup do druhého kola tým z Přerova. Naopak naši kluci byli považováni za jasného outsidera. Opak však byl pravdou. Naši chlapci v prvním utkání jen smolně remizovali 1:1 s Přerovem a celkem reálně se mezi nimi začalo hovořit o postupu. Nadšení poněkud opadlo ve chvíli, kdy tým z Nezamyslic doslova „vyprášil“ Přerov 12:2! Jasné tedy bylo, že pokud chceme postoupit, musíme porazit Nezamyslice. To se však bohužel nepodařilo. Kluci z Hluboček opěr jen remizovali 1:1, i když opět velice nešťastně, a tak se sny o postupu rozplynuly. Vítězi se stali hráči Nezamyslic, na druhém místě skončily Hlubočky a poslední byl Přerov. Nutno však říci, že naši chlapci předvedli velice kvalitní futsalový a týmový výkon. Bohužel to však na postup nestačilo.
Mladší žáci měli naplánovaný turnaj v Prostějově. Mimo naše hráče zde nastoupily ještě týmy z Tršic, Prostějova a olomoucké základní školy Voršilek. Naši chlapci na tomto turnaji úplně propadli. Za tři zápasy se jim nepodařilo vstřelit ani jednu branku a s hrozivým skóre 0:24 skončili na posledním místě. Možná, že příští roky přinesou lepší fotbalové výsledky. Budeme v to doufat.

Mgr. Jan Řezníček