Florbalový turnaj

28.04.2016

Florbalový turnaj

Po dlouhodobém trénování v rámci hodin tělesné výchovy zúročily minulou středu své úsilí týmy všech ročníků na školním florbalovém turnaji. Konal se 21. dubna v době 5. až 8. vyučovací hodiny. Krom hochů z 2. stupně se zapojil i tým „páťáků“. Ti měli ze začátku nemalé obavy, jak to všechno dopadne, že přeci proti starším nemají šanci. Jelikož je z výuky tělesné výchovy dobře znám, povzbudila jsem je, ať se nepodceňují a ukáží všem, že v sobě mají smysl pro týmovou hru, která k florbalu neodmyslitelně patří.
Přidáme-li šikovnost a mrštnost všech těchto drobných hráčů, nemůžeme se pak vůbec divit, že vystoupali až na stupně vítězů. I když se jednalo o příčku bronzovou, odnesli si cenné skalpy v podobě dvou vítězství nad 6. a 7. třídou. Na o dost větší a zkušenější deváťáky a osmáky nestačili, ale i tak se pro některé stali překvapením turnaje.
Druhé místo v turnaji obsadili florbaloví nadšenci z devítky a všechny s naprostým přehledem převálcovali hoši z osmé třídy. Poctivě vyběhané a vystřílené 1. místo oslavili vyhranou dobrotou a své vítězství si určitě vychutnali i při vyhlášení výsledků školním rozhlasem. Jmenovitě šlo o borce Jakuba Rakuse, Jakuba Preče, Josefa Smrčka, Tomáše Bodinka, Václava Giesla a nemalou podporou přispěl i náhradník Martin Kraváček.

Mgr. Alexandra Michalcová

Florbalový turnaj Florbalový turnaj Florbalový turnaj Florbalový turnaj