Exotické ptactvo

Exotické ptactvo

Beseda – Exotické ptactvo

Znáte aru červenouchou, zelenou nebo třeba hyacintovou? My už ano a nejen to! Lektor Jaromír Vachutka přijel v pátek k nám do školy, aby děti seznámil se záchranným programem exotických ptáků a ukázal jim přínos chovatelství. Nejvíce nás zaujala živá expozice a zážitky pana Vachutky s chovem ptactva i z odborné praxe. Žáci viděli různé druhy ar, ale také andulky či hrdličky. Zapálené vyprávění pan Vachutka střídal s promítáním fotografií. Nechybělo ani protažení formou hry na papoušky a na závěr si žáci mohli nechat přistát hrdličky přímo na své paže. Beseda byla zajímavá a mnozí z nás již určitě přemýšlejí, jakého ptáčka by chtěli doma chovat a zda by zvládli péči o nového člena rodiny.

Mgr. Eva Simčáková

Exotické ptactvo Exotické ptactvo Exotické ptactvo Exotické ptactvo Exotické ptactvo