Exkurze ke koním

Exkurze ke koním

V pátek 26. 4. jsme se s III. družinou vypravili na exkurzi do Jezdeckého klubu v Hlubočkách. Počasí nám přálo a cesta rychle utíkala. Na místě nás čekala paní trenérka a majitelka několika koní Monika, která nás hned na začátku upozornila na správné a bezpečné chování ve stájích a jak se pohybovat v blízkosti koní. Prošli jsme si stáje, kde bylo několik koní, ostatní byli ve venkovních výbězích. Měli jsme možnost nakrmit a pohladit morčata a králíky, viděli jsme psy, kočky a kozy. Následně po exkurzi stájí byli osedláni dva poníci a přesunuli jsme se do venkovní jízdárny, kde probíhaly projížďky. Každý měl možnost se projet a pro někoho to byla opravdu první zkušenost sedět v sedle. Trenérce a poníkům jsme poděkovali za super zážitek a koníky jsme odměnili jablky. Čas nás tlačil a my se už museli rozloučit. Při zpáteční cestě jsme se osvěžili nanukem a unaveni, ale v pořádku jsme dorazili zpět do budovy školy.

Gabriela Malíková