Evropský den jazyků

03.10.2016

Evropský den  jazyků

I v letošním školním roce jsme se rozhodli, že uskutečníme projektovou akci v rámci Evropského dne jazyků. Protože 26. září nemají cizí jazyk všichni žáci II. stupně, se kterými jsme chtěli akci uskutečnit, stanovili jsme jako rozhodné datum týden od 26. do 30. září.
Vyučující cizích jazyků vysvětlili dětem, co je v nejbližší hodině angličtiny, ruštiny či němčiny čeká. Na dané téma vytvoří projekt v rámci svých jazykových možností.  A tak šesťáci psali, kreslili, lepili a vytvářeli – prostě zpracovávali téma Moje rodina v angličtině. Také sedmáci pracovali jen v angličtině, a to na téma Oblečení – oblíbené kousky, co mám na sobě, co nosím obvykle v zimě nebo létě. Od osmého ročníku se žáci zapojili v obou jazycích, které se učí. V angličtině jsme se dozvěděli oblíbené recepty, v ruštině se psalo o rodině, v němčině o domě a jeho místnostech. Nejvyšší úroveň měly samozřejmě práce deváťáků – v angličtině na téma Moje budoucnost, v ruštině Moje povolání a v němčině Můj denní režim.
Svými pracemi – z nichž nejlepší můžete vidět vystaveny ve škole – žáci dokázali, že už něco v cizích jazycích umějí a umí se vyjádřit k běžným životním situacím.

Mgr. Jarmila Morkesová

Evropský den  jazyků Evropský den  jazyků Evropský den  jazyků Evropský den  jazyků Evropský den  jazyků