Evropský den jazyků

Už potřetí se ve škole ve Vsi konal projektový den k Evropskému dni jazyků, který se každoročně slaví 26. září. Tentokrát zůstali žáci ve svých třídách, ti starší byli jen rozdělení na ruštináře a němčináře a učitelé s připravenými aktivitami chodili za nimi. Převažovala v nich angličtina – tentokrát zaměřená na Londýn, sporty ve Velké Británii, evropské země a národnosti a také na zvířata. Z dalších jazyků se objevila ruština, němčina, francouzština a také trochu polština a portugalština. V ostatních aktivitách se žáci zaměřili na česká přísloví, evropské vlajky a kvízy o Evropě a České republice. Žáci se nejen na chvíli odpoutali od náročné práce v prvním měsíci letošního školního roku, ale snad si také uvědomili, jak je důležité se cizí jazyky učit, a rozšířili si své znalosti o Evropě.

Mgr. Iveta Kubová