Ekotým v ZOO

28.06.2017

Ekotým v ZOO

Možná si vzpomínáte, jak jsme se společně s Ekotýmem a dobrovolnicemi z 8. ročníku vydali v dubnu do Mariánského Údolí uklidit stezku nad školkou. Z malého úklidu se vyklubala snaha o redukci černé skládky. Vše pod záštitou akce Ukliď(me) Česko. S dobrovolníky jsme se dohodli, že naši akci patřičně oslavíme a trochu se odměníme. Nechali jsme hlasovat a vyhrál to výlet do ZOO na Svatém Kopečku.
Výlet jsme naplánovali ke konci školního roku, a tak jsme v pátek 23. 6. vyrazili. Bylo úžasné, že se víceméně všichni shodli v tom, že bude prima, když si užijeme i společnou cestu, a to pěškobusem. Bylo tak mnoho příležitostí si popovídat a prodiskutovat různá témata a pozorovat okolní přírodu. Trasa Hlubočky – Posluchov – Radíkov – ZOO byla velmi příjemná a pohodová a nikomu nedělala větší problémy. Do našeho cíle jsme dorazili chvilku po otevíračce a tak jsme se v zoo s nikým nestrkali a neřešili návaly lidí. Víceméně tomu přispělo i počasí, které nás ještě ráno nechtělo nikam pustit, a po vydatných nočních deštích si to zřejmě také mnoho návštěvníků rozmyslelo.
Prohlídku zvířat jsme zvládli v klidu, bez spěchu, s četnými zastávkami na občerstvení a dokonce se nám podařilo shlédnout pižmoně, který většinou nevylézá z úkrytu svého přístřešku. Nejdelší zastávku jsme ovšem strávili u výběhu koz, kam si někteří šli kozy nakrmit, a dokonce malá kůzlátka i pochovat.
Zpáteční cesta uběhla velmi rychle. Ani jsme se nenadáli a skutáleli jsme se ze Svatého Kopečku zpět ke škole. Věřím, že si všichni výlet vychutnali se vším všudy stejně jako my s paní asistentkou Janou Šulcovou.

Mgr. Alexandra Michalcová

Ekotým v ZOO Ekotým v ZOO